Навігація
 
Партнери
 
Цікаве в мережі
 
Лічильник
 
Корисна інформація
Введіть слово для пошуку:
Сторінок : 1 2 » #
Курс лекцій Оповіщення населення про надзвичайні ситуації. Дії за сигналу “увага всім” і мовній інформації органів управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

Зміст
Порядок та сигнали оповіщення населення про надзвичайні ситуації
Дії  за сигналом "Увага всім" та мовній інформації органів управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

ПОРЯДОК ТА СИГНАЛИ ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ПРО НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

    Для забезпечення управління цивільною обороною створюється загальнодержавна, територіальні і об'єктові системи зв'язку і оповіщення.
Зв'язок організується у відповідності з рішенням начальника цивільної оборони, вказівками начальника штабу і розпорядженням вищестоящого органу управління.
Оповіщення організується у всіх ланках управління цивільної оборони з метою своєчасного приведення системи ЦО в різні ступені готовності і доведення до органів управління і всього населення розпоряджень і сигналів цивільної оборони.
Відповідальність за організацію зв'язку і системи оповіщення несуть начальники територіальних управлінь (відділів) з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення, штабів ЦО та з НС, а за її підготовку і безперервну роботу  відповідні керівники об'єктів зв'язку.
В системах оповіщення цивільної оборони використовуються електросирени типів "С40", "С28" та інші, а також спеціальна апаратура АДУЦВ, П160, П157, Р413, "Горіх" та інша.
Електросирена "С40" забезпечує озвучення території в радіусі 300700 м. Радіус озвучення залежить від рівня вуличних шумів, характеру і висоти забудови, висоти встановлення електросирени над поверхнею землі. Вони встановлюються на найбільш високих будинках на рівні не менше як 2,5 м від верхньої точки даху в стороні від димових і вентиляційних труб, а також джерел сильних і постійних шумів.
Електросирена "С28" встановлюються в шумних цехах промислових підприємств.
Апаратура дистанційного управління і циркулярного виклику (АДУЦВ) призначена для створення місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення населення в містах, населених пунктах і на об'єктах господарської діяльності.
Апаратура забезпечує централізоване включення електросирен, примусове дистанційне переключення програм радіотрансляційних вузлів для передачі сигналів оповіщення і інформації для населення, циркулярне оповіщення посадових осіб на квартирні і службові телефони. Працює по діючим, зайнятим або вільним лініям міської (районної) або об'єктової телефонної мережі.
Апаратура П160 в комплекті з іншою апаратурою призначена для створення автоматизованих систем централізованого оповіщення цивільної оборони обласної ланки. Вона забезпечує передачу і прийом п'яти сигналів оповіщення, речової інформації і одного перевірочного сигналу, а також управління місцевими системами оповіщення (міст, районів). При передачі речової інформації два із п'яти сигналів використовуються одночасно для переключення мовного тракту. Час проходження сигналу з отриманням підтвердження про його прийом в одній ланці не перевищує 3 с. Працює по діючим телефонним провідним і радіорелейним каналам зв'язку, а також по виділеним фізичним цеп'ям. Передача сигналів і речової інформації здійснюється шляхом відбору каналу зв'язку у споживача на час передачі без попередження абонента об відборі.
Апаратура П157 разом з іншою апаратурою оповіщення  (П160, Р413) призначена для загальнодержавної і обласних автоматизованих систем централізованого оповіщення цивільної оборони.
Апаратура забезпечує дистанційне управління іншою апаратурою оповіщення (П160, а в окремих ланках і 5Ф88), а також автоматичний контроль за проходженням сигналів оповіщення. Апаратура розрахована на передачу і прийом по одному дуплексному телеграфному каналу або фізичній цепі до 25 адресних, 10 виконавчих і 65 контрольних команд. В апаратурі передбачений безперервний автоматичний контроль поправності телеграфного каналу.
Апаратура Р413 призначена для створення загальнодержавної системи централізованого оповіщення цивільної оборони. Забезпечує передачу з пунктів управління ЦО через радіомовні станції держави сигналів оповіщення, а також приймання і відображення сигналів, які передаються. Крім того, в місцях прийому апаратура забезпечує запуск місцевих систем оповіщення. Апаратура розрахована на прийом і відображення до 20 сигналів оповіщення, які передаються як циркулярно, так і за вибиранням (визначеним  групам  або окремим адресатам). Передача виконується спеціальним кодом без переривання програми мовлення. Час на доведення одного сигналу складає від 15 до 30 секунд.   
Комплекс засобів багато канального голосового оповіщення по телефонним каналам зв'язку "ГОРІХО" призначається для передачі голосових повідомлень по телефонним лініям в автоматичному режимі. Комплекс дозволяє збільшувати кількість каналів оповіщення з 4 до 16 шляхом встановлення каскаду засобів оповіщення, при цьому можлива одночасна передача до 4 різних повідомлень.   
Використання засобів комплексу "ГОРІХО" дозволяє зменшити час оповіщення в 25 разів і вивільнити персонал для рішення оперативних завдань.
Можливі зони оповіщення локальних об’єктових систем оповіщення СГС22 і серії ГРД100 складає до 800 м.
Для оповіщення центральних і територіальних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, органів управління з питань НС та цивільного захисту населення, сил цивільної оборони та населення встановлюються спеціальні сигнали оповіщення ЦО на мирний і воєнний часи.
“УВАГА ВСІМ!” – це головний сигнал цивільної оборони. Подається включенням сирен, а також інших встановлених сигнальних засобів, для привернення уваги населення в екстремальних випадках, а потім передається мовне повідомлення.
На кожний випадок надзвичайних ситуацій управлінням (відділом) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту готуються варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.).

СИГНАЛ “УВАГА ВСІМ” МАЄ НАСТУПНІ ВИДИ ІНФОРМАЦІЇ НА МИРНИЙ ЧАС:

1. Аварія на атомній електростанції.
    2. Аварія на хімічно небезпечному об’єкті.
    3. Про можливий землетрус.
    4. Про можливу повінь (затоплення).                                                                        
    5. Про штормове попередження.

СИГНАЛ “УВАГА ВСІМ” МАЄ НАСТУПНІ ВИДИ ІНФОРМАЦІЇ НА ВОЄННИЙ ЧАС:

1. Повітряна тривога.
2. Закінчення повітряної тривоги.
3. Загроза хімічного зараження.
4. Загроза радіоактивного зараження.

Кожний громадянин повинен знати сигнали цивільної оборони на мирний і воєнний часи та вміти діяти за ними.

 


TEXT +   TEXT -   Друк Опубліковано : 11.09.08 | Переглядів : 24213

Сторінок : 1 2 » #
Рекомендуємо
Пошук на сайті
Введіть слово для пощуку:
 
·Реферати ·Головна ·Новини ·Файл-архів ·Цивільна оборона ·Карта сайту ·E-Mail ·Курсові роботи